Projekt TerazCzytamy

W ostatnim tygodniach uczestniczyłam we wspaniałym projekcie TerazCzytamy zachęcającym dzieci do twórczej zabawy w trudnym czasie pandemii: „Przeczytaj opowiadania i wiersze napisane przez polskich pisarzy i namaluj do nich ilustracje LUB wybierz ilustrację wykonaną przez jednego z polskich artystów i napisz do niej krótkie opowiadanie bądź wiersz!”

Na stronie można było znaleźć zarówno moją bajkę „Poznajmy się, przyjacielu!” (https://wymysly.pl/2020/05/12/poznajmy-sie-przyjacielu/), jak również ilustrację.

W wiadomości od organizatorów, podsumowującej projekt przeczytałam: „Opowiadania, wiersze i ilustracje zamieszczone na naszej stronie obejrzało i przeczytało kilkadziesiąt tysięcy osób. W galerii znajdują się prace około trzydziestu młodych uczestników projektu, ale wiem na pewno, że z materiałów na terazczytamy.pl skorzystało o wiele więcej dzieciaków, ponieważ biblioteki szkolne oraz nauczyciele i wychowawcy przedszkolni zachęcali je do twórczości w ramach zdalnych lekcji.”
Bardzo się cieszę, że mogłam zaangażować się w tę inicjatywę. Oby więcej było takich projektów –rozwijających talenty i wyobraźnię, tworzonych wspólnie z myślą o najmłodszych!