Patroni

Poznajcie osoby patronujące Wymysłom! To wspaniali ludzie, których działania bardzo cenię i którzy wspierają moją inicjatywą, uznając ją za wartościową i wartą uwagi. Dziękuję z całego ❤ !

Roman Leppert

prof. Roman Leppert

Prof. dr hab. Roman Leppert – pedagog, od lat 80. XX wieku pracujący na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, gdzie kieruje Katedrą Pedagogiki Ogólnej i Porównawczej. Od wielu lat kierownik studiów doktoranckich w zakresie pedagogiki, od ubiegłego roku dyrektor utworzonej na Uniwersytecie Szkoły Doktorskiej. W lutym 2020 roku został wybrany wiceprzewodniczącym Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN. Autor wielu opracowań (książek, artykułów, komunikatów z badań, recenzji). Wypromował sześciu doktorów, wielokrotnie brał udział w przewodach i postępowaniach habilitacyjnych oraz postępowaniach o tytuł naukowy profesora. Pełni funkcję redaktora naczelnego czasopisma „Przegląd Pedagogiczny” (...).

Im głębiej wnikałem w to, co na stronie się znajduje, tym bardziej uświadamiałem sobie, że Pani Edyta realizuje zasadę, o której kiedyś wspominał jeden z moich kolegów mówiąc: teksty dla dzieci należy pisać tak, jak dla dorosłych, tylko dwa razy lepiej. Właśnie tę zasadę odkrywam w kolejnych publikowanych przez Autorkę tekstach.
Mówić do dorosłych o tym co przeżywamy w sposób, który nie byłby z jednej strony przeteoretyzowany, a z drugiej infantylny, nie jest zadaniem łatwym. Mówić w taki sposób do dzieci, to dla mnie mistrzostwo. Pani Edyta słowem operuje równie doskonale, co obrazem. Sprawia to, że na prowadzoną przez Nią stronę „Wymysły” zaglądam, żeby z jednej strony nacieszyć wzrok, z drugiej strony postymulować umysł, uświadamiając sobie, że dziecko jest w każdym z nas.
Ważne, żeby do niego trafić. Autorka to potrafi.